Марио Гомес изхвърли Рома от турнира за Купата на Италия

Продължава слабата серия на "вълците"

Getty Images/Guliver Photos

Фиорентина елиминира Рома в четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на Италия. "Виолетовите" се наложиха с 2:0 на стадио "Олимпико" с два гола на Марио Гомес.

Срещу "вълците" германският нападател продължи да затвърждава впечатлението, че връща старата си форма. Гомес вкара и двете си попадения през второто полувреме. В 65-ата минута пробив на Мануел Паскуал завърши с ниско центриране към германеца, който, макар и с малко късмет, прати топката във вратата на Лукаш Скорупски.

Рома получи първи гол за пети път в последните си шест мача, но за разлика от другите срещи сега "вълците" не успяха да изравнят резултата. Не помогна и влизането на новопривлечения Виктор Ибарбо от Каляри. Гомес подпечата успеха на "виолетовите" в 89-ата минута, когато показа забележително майсторство в наказателното поле на домакините пред погледа на безпомощния Давиде Астори. Германският нападател вече има 5 гола в последните 3 мача, в които е участвал.

На полуфиналите Фиорентина ще се изправи срещу Ювентус, който миналата седмица се справи с Парма.