Наполи хвърли на вятъра преднина от 2 гола и шанс да доближи Рома (ВИДЕО)

Дадоха дузпа срещу неаполитанците след 53 кръга в Серия "А"

Getty Images/Guliver Photos

Наполи пропусна великолепна възможност да съкрати изоставането си зад заемащия второто място в Серия "А" отбор на Рома на 2 точки. Неаполитанците завършиха 2:2 с гостуващия Интер, след като 18 минути преди края водеха с 2:0.

Отборът на Рафаел Бенитес надигра съперника си през първото полувреме, през което обаче не паднаха голове. Вратарят на "нерадзурите" Самир Ханданович на няколко пъти спаси мрежата си от попадения. Пропускът на вечерта направи Гонсало Игуаин в 31-ата минута, когато не уцели опразнената врата на Интер.

И четирите гола в двубоя паднаха след почивката. Натискът на Наполи даде резултат в 51-ата минута, когато се разписа Марек Хамшик. Домакините удвоиха десетина минути по-късно със страхотен гол на Гонсало Игуаин.

Родриго Паласио даде нов живот на гостуващия отбор в 72-ата минута, а в 86-ата Енрике дръпна аржентинеца в наказателното поле и главният съдия Джанлука Роки отсъди дузпа за "нерадзурите". Защитникът на Наполи получи втори жълт картон за нарушението и бе изгонен. Мауро Икарди изпълни много технично 11-метровия наказателен удар и донесе точката на тима на Роберто Манчини.