Нови екипи, нов Милан (ВИДЕО)

Рома се подхлъзна в битката за второто място

Getty Images/Guliver Photos

Милан се наложи с 2:1 над гостуващия отбор на Рома и прекъсна серията си от пет поредни мача без успех. Римляните направиха грешна стъпка в битката с Лацио за второто място в крайното класиране, даващо право на участие в групите на Шампионска лига. Тимът на Руди Гарсия временно остава на втората позиция с точка пред "орлите", които в неделя играят срещу Интер на "Олимпико".

Домакините, които за първи път играха с новите си екипи за следващия сезон, направиха добро първо полувреме, след което заслужено имаха преднина от един гол. Добри положения пропуснаха Кейсуке Хонда и Джакомо Бонавентура преди Марко Ван Хинкел да открие резултата в 40-ата минута. Най-чистата голова ситуация за "вълците" преди почивката бе в 17-ата минута, когато Костас Манолас уцели гредата.

Четвърт час след началото на втората част Матия Дестро покачи на 2:0, вкарвайки в мрежата на отбора, който държи правата му. 24-годишният нападател прекъсна головата суша, която го бе налегнала в последните 2 месеца. Малко след това Джакомо Бонавентура пропусна от изгодна позиция да направи аванса на "росонерите" класически.

"Вълците" възобновиха интригата в 73-ата минута, когато резервата Франческо Тоти се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Найджъл де Йонг срещу Хуан Мануел Итурбе. До края на мача тимът на Руди Гарсия упражни натиск, който обаче не доведе до изравнителен гол.