Страхотен гол донесе равенство на Англия срещу Италия

Голмайсторът за англичаните отговори подобаващо на критиките

Getty Images/Guliver Photos

Съперникът на България в европейските квалификации Италия завърши 1:1 срещу Англия в приятелски мач, игран в Торино.

Отборът на Антонио Конте, в чийто титулярен състав имаше 7 промени в сравнение с двубоя срещу българите, игра по-силно през първото полувреме и заслужено поведе в 29-ата минута. Точен бе играещият във Висшата Лига Грациано Пеле. Малко преди това Уейн Рууни бе уцелил гредата на вратата, пазена от Джанлуиджи Буфон.

Италианците бяха по-активният тим в началото на втората част, но не успяха да удвоят преднината си. Постепенно англичаните изравниха играта и на свой ред създадоха няколко положения. В 79-ата минута резервата Андрос Таунзенд изравни с хубав изстрел извън наказателното поле.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Преди мача бившият английски национал Пол Мърсън изрази мнение, че всеки би могъл да играе за националния отбор, щом Таунзенд е в състава. Футболистът на Тотнъм написа в Туитър след контролата: "Не е зле за играч, който не трябва да бъде отбора".