"Витоша" победи 'Етър" за първи път

"Тигрите" спечелиха с 3:0 у дома

"Витоша" Бистрица записа първа победа над "Етър" във футболния ни елит. "Тигрите" спечелиха с 3:0 у дома в мач от третия кръг в група "А" на плейофите за оставане в Първа лига.

Домакините доминираха и поведоха с гол на ветерана Емил Гъргоров в 25-ата минута. Бадема се възползва от грешка на вратаря Анатоли Господинов при върната към него топка от защитник и вкара за 1:0.

В 58-ата минута Гъргоров асистира на Иван Вълчанов за 2:0. Гостите от Велико Търново отвърнаха с удари на Велко Батрович и Никола Колев, които обаче не намериха целта.

До края на срещата "Витоша" вкара още един гол, дело на резервата Стефан Христов в добавеното време.

С този успех "Витоша" събра 31 точки и остава на трето място в групата, като е на 7 от втория "Ботев" Враца. "Етър" е първи с 44 точки.