Загуба за ЦСКА в Стара Загора отдалечи "червените" от върха

"Берое" спечели с 2:1 в мач от 11-ия кръг

"Берое" победи ЦСКА с 2:1 у дома в среща от 11-ия кръг на родния футболен шампионат и отдалечи "армейците" от първите две места в класирането. Така "заралии" спряха серията на ЦСКА от три поредни успеха във всички турнири.

Домакините откриха резултата в 31', когато Ибрахима Конте премина покрай Раул Албентоса и преодоля вратаря Бусато. Интересното е, че това бе първият точен удар за домакините в мача.

"Армейците" отговориха с изпълнение на Греъм Кери от пряк свободен удар, което обаче бе неточно.

През втората част чисти положение пропиляха Али Соу за ЦСКА, а после и Зоран Йосипович за "Берое". Тимът на Александър Томаш бе близо до 2:0 в 65', когато Виктор Генев отправи удар с глава от около 5 метра, но право в ръцете на Бусато.

В 77' влезлият като резерва Рубен Брижидо все пак удвои с мощен шут.

ЦСКА намали изоставането си в 90' чрез Али Соу. Гамбийският таран засече с глава центриране от пряк свободен удар. За повече обаче "червените" нямаха време.

С трите точки "Берое" е вече пети с 18, една по-малко от четвъртия ЦСКА. "Армейците" обаче изостават на 7 точки от "Левски", който е втори. Лидер е шампионът "Лудогорец" с 27.

Съставите

"Берое": 12. Перниш, 11. Бандаловски, 4. Алкан, 44. Генев, 19. Василев, 8. Охене, 6. Цветков, 10. Вандерсон, 73. Минчев, 17. Конте, 21. Йосипович

ЦСКА: 13. Бусато, 19. Турицов, 25. Албентоса, 11. Занев, 18. Мазику, 15. Малинов, 16. Бикел, 8. Кери, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу