Здрава битка и само равенство между "Арда" и "Славия"

1:1 в Кърджали

Отборите на "Арда" и "Славия" завършиха наравно 1:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Гостите от София първи поведоха чрез навършващия днес 18 години Мартин Сораков, а през втората част Милен Желев изравни за тима на Георги Чиликов.

"Славия" е на 4-ото място с 20 точки във временното класиране, а "Арда" е на 10-ата позиция с 11 пункта.

Срещата започна по-добре за "белите". В 16-ата минута Радослав Кирилов овладя с гърди центриране в наказателното поле и стреля със задна ножица, топката се отби и попадна в Мартин Сораков, който засече отблизо за 0:1.

В 62-ата минута Жуниньо засече с глава центриране, а домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на играч на "белите". След консултация с ВАР, съдията Железов реши играта да продължи.

В 71-ата минута Милен Желев засече с глава центриране от фаул на Спас Делев и изравни за 1:1.