Животът без Кристиано започна със загуба за "Реал" Мадрид (ВИДЕО)

"Белите" загубиха от "Манчестър Юнайтед" в Маями

"Манчестър Юнайтед" завърши предсезонната си подготовка в САЩ с победа. "Червените дяволи" записаха втори успех в три срещи от турнира Интернешънъл Чемпиънс Къп, надигравайки "Реал" Мадрид с 2:1. Двубоят се игра пред 64 хил. зрители на "Хард Рок Стейдиъм", а за "белите" това бе едва първи мач през лятото, както и своеобразно начало на живота без Кристиано Роналдо и под ръководството на новия треньор Юлен Лопетеги.

51-годишният испански наставник можеше да разчита на 30 футболисти за срещата, голяма част от тях - основни играчи на "кралския клуб". Въпреки това, както и проблемите на "червените дяволи" с голям брой отсъстващи ключови фигури, именно тимът на Жозе Моуриньо бе по-добрият през първото полувреме и стигна до два гола.
Първият падна в 18-ата минута и бе дело на Алексис Санчес, който се възползва от чудесна асистенция на Матео Дармиан. Девет минути по-късно английският гранд удвои аванса си, когато Санчес свали топката с глава на връхлитащия от втора линия Андер Ерера, който с отличен завършващ удар не остави шансове на вратаря Кико Касийя.

В последните секунди преди почивката Карим Бензема отбеляза първия гол за "Реал" през новия сезон, засичайки на първа греда центриране на Тео Ернандес. Лопетеги започна със смените още след паузата, докато Моуриньо не направи такава до 68-ата минута, когато Аксел Туанзебе замени новото попълнение Фред. Бразилецът за първи път бе титуляр за новия си тим и остави добри впечатления с изявите си.

В игра за "белите" през първата част бяха двама новопривлечени футболисти - десният бек Алваро Одриосола, както и бразилецът Винисиус. През втората част на терена се появиха Иско, Кроос, Асенсио, Васкес, Йодегоор и Начо, но и тяхното присъствие не спаси тима от поражение.

Това бе трети двубой между двата тима на Интернешънъл Чемпиънс Къп от 2014 година насам, като във всеки от тях "червените дяволи" излизат победители.

"Юнайтед" завършва надпреварата с 2 победи в три срещи и актив от 5 точки. На "Реал" предстоят още два мача. На 5 август "белите" излизат срещу "Ювентус", от 01:05 пряко по RING, а три дни по-късно срещат и "Рома".