"Златният" "Хебър" продължава напред в Шампионската лига

Тимът от Пазарджик отстрани драматично "Лас Палмас" в квалификациите

"Хебър" се класира за втория квалификационен кръг на волейболната Шампионска лига, след като записа драматичен домакински успех с 3:1 (25:20, 25:27, 25:16, 25:18) и "златен гейм" (15:13) срещу испанския "Лас Палмас".

Така пазарджиклии продължават напред в пресявките на най-престижния клубен турнир, а следващият им съперник ще бъде "Солигорск" (Беларус).

Българският тим бе загубил с 0:3 от "Лас Палмас" и се нуждаеше от чиста победа - 3:0 или 3:1, както и успех в "златния гейм". Точно това и стана, за радост на публиката в зала "Васил Левски".

Първата част беше равностойна. "Хебър" дръпна с 12:9, гостите изравниха, а след това битката продължи в същия дух. Пазарджиклии все пак се добраха до 20:18 и успяха да се наложат с няколко атаки на ветерана Тодор Алексиев.

Вторият гейм също бе равностоен, обаче гостите показаха по-здрави нерви в заключителните моменти и изравниха.

"Хебър" заигра по-разнообразно и доминираше в третия и четвъртия гейм, които спечели с лекота - съответно на 16 и 18.

В решителната част "Лас Палмас" поведе с 8:5, но "Хебър" осъществи обрат и сложи точка на спора при 15:13.

Най-резултатни за победителите бяха Якопо Масари и Брадли Гънтър с по 19 точки, а Алескиев добави 17.

Съставите

"Хебър": Иван Станев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Николай Къртев - Теодор Салпаров-либеро (Пламен Шекерджиев, Стойко Ненчев)

"Лас Палмас": Пауло Бертасони, Йосвани Ернандес, Хорхе Алманса, Гилерме Адже, Борха Руис 4, Матю Найдж - Алехандро Фернандес-либеро (Анхел Родригес, Мойсес Сесар, Франсиско Фернандес, Ядриан Ескобар, Сесар Мартин)