Зрелищно равенство между "Лестър" и "Юнайтед" за старт на празничния маратон

Четири гола в първия мач от коледната програма

Зрелищно равенство между отборите на "Лестър" и "Манчестър Юнайтед" беляза старта на празничния маратон във Висшата лига. Срещата на "Кинг Пауър Стейдиъм" завърши 2:2.

Двата тима остават на второ и трето място в класирането. "Лестър" е с 28 точки, с три по-малко от лидера "Ливърпул", докато "Юнайтед" е с 27, но има и мач по-малко.

Гостите от Манчестър на два пъти излизаха напред в резултата, но играчите на Брендън Роджърс не се предадоха и измъкнаха точка.

Резултатът бе открит в 23-ата минута. Бруно Фернандеш изведе Маркъс Рашфорд на отлична позиция и английският национал не сбърка за 1:0. Само осем минути по-късно "лисиците" се възползваха от грешка на Фернандеш и Харви Барнс с мощен удар от границата на наказателното поле разстреля Де Хеа за 1:1.

След паузата гол на "Юнайтед" бе отменен заради засада, но в 79-ата минута гостите отново взеха аванс. Резервата Единсон Кавани изведе Фернандеш зад защитата и португалецът реализира за 2:1.

В заключителните минути Джейми Варди засече центриране на Айосе Перес отдясно и вкара за крайното 2:2.