Зрелищно равенство на "Берое" - ЦСКА 1948, Камбуров все по-близо до рекорда

Двата тима направиха 3:3 в мач с две дузпи, червен картон и куп пропуски

"Берое" и гостуващият ЦСКА 1948 завършиха наравно 3:3 в зрелищен мач от Първа лига. В двубоя имаше две дузпи, червен картон, куп пропуски и намеси на въведената наскоро система за видеоповторения (VAR). Ветеранът Мартин Камбуров добави още едно попадение към впечатляващата си голова сметка и вече е само на две от рекорда на легендата Петър Жеков, който има 253 в елита.

Столичани играха цяло полувреме с човек по-малко заради червен картон на Ивайло Чочев, но на два пъти повеждаха с два гола, след което "Берое" изравняваше. ЦСКА 1948 откри в 36' с точно изпълнена дузпа от Чочев. Малко преди почивката обаче националът получи директен червен картон за удар в лицето на Александър Цветков.

В 56' ЦСКА 1948 удвои след нов наказателен удар, този път реализиран от Георги Русев. Секунди по-късно Камбуров се разписа отблизо за 1:2, отбелязвайки 251-ия си гол в елита.

Шоуто продължи с второ попадение на Русев - след страхотно изпълнение от около 45 м. "Берое" намали на 2:3 в 70' чрез Ибрахима Конте, а 13 по-късно Алиун Фал донесе точката на заралии.

Така ЦСКА 1948 заема петата позиция с 40 точки, а "Берое" е шести с една по-малко.

Съставите

"Берое": 12. Перниш, 2. Али, 5. Мезаг, 25. Ангелов, 19. Василев, 6. Цветков, 94. Стефанов, 21. Лебон, 17. Конте, 11. Фал, 9. Камбуров

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 19. Пенев, 3. Пиргов, 87. Петров, 24. Марин, 18. Чочев, 88. Хайдаров, 7. Топузов, 20. Бастунов, 11. Александров, 70. Русев