Зверев триумфира в Акапулко след втора победа над Циципас

Германецът от руски произход с първа титла от надпреварата в Мексико

Александър Зверев спечели титлата на тенис турнира в Акапулко. Германецът от руски произход победи на финала Стефанос Циципас с 6:4, 7:6(3).

Мачът беше изключително оспорван, като двете млади звезди зарадваха публиката с тенис на високо ниво.

Въпреки че изоставаше с 0:3 в началото на мача, Зверев успя да се съвземе и да обърне резултата в своя полза. Във втория сет двамата тенисисти си размениха по един пробив в края и вкараха частта в тайбрек. Бъдещият шампион показа по-здрави нерви и даде на Циципас само 3 точки.

Това беше втора победа в 7 мача за Зверев срещу този съперник. Той спечели титлата в Акапулко в четвъртото си участие в турнира, като през 2019 г. стигна до финал, но загуби от Ник Кирьос.

Титлата е 14-та за тенисиста и първа през 2021 г.

Успехът обаче няма да осигури на Зверев изкачване в ранглистата. Той ще остане седми в света. Циципас пък ще продължи да е пети в подреждането.