Григор Димитров на финал в Бризбейн

Българинът победи Маркос Багдатис от Кипър

Снимка: БГНЕС

Григор Димитров победи Маркос Багдатис от Кипър и се класира за финала на турнира по тенис в Бризбейн, Австралия.

Младият българин се изправи срещу опитния си съперник надъхан за победа. Гришо взе първия сет сравнително леко - 6-3. Оттук нататък мачът премина през много обрати.

Вторият сет бе доста оспорван, като в него Димитров отстъпи с 5-7. Третият сет вървеше гейм за гейм и се стигна до тайбрек, който Гришо спечели със 7-6 (7-5).

На финала на турнира първата ни ракета ще играе срещу победителя от другия полуфинал - Анди Мъри (Великобритания).

Мъри, който е и действащ шампион в турнира, се възползва от отказване на Кей Нишикори в другия полуфинал.

Японецът, който е партньор на Гришо на двойки, поведе с 4-1 в първия сет, но бе обърнат до 6-4 в полза на британеца. При резултат 2-0 за Мъри във втория сет, Нишикори реши да се откаже заради травма в лявото коляно.

Димитров вече е най-успешният български тенисист в историята - единственият достигал до Топ 50 на света, единственият с победа над представител на Топ 10 и единственият, преминавал полуфиналната фаза на АТР турнири. Утре Гришо се изправя срещу Мъри в спор за шампионския трофей.

Повече по темата четете на zonasport.bg!