№1 в света отвя Григор в Париж

Българинът взе само 4 гейма срещу Карлос Алкарас

Григор Димитров не успя да се противопостави на най-добрия тенисист на планетата Карлос Алкарас. Българинът взе само 4 гейма срещу 19-годишния испанец на осминафиналите в Париж.

Сблъсъкът беше първи между двамата. Гришо допусна ранен пробив и рухна в първия сет, който приключи едва за 28 минути.

Втората част започна по аналогичен сценарий, но при 1:3 българинът се събуди и проби на свой ред, за да изравни при 3:3.

Веднага след това пропиля нов шанс за успех при подаване на съперника, въпреки че водеше с 40:15. След това Алкарас отново наложи своето темпо и затвори мача при 6:3 за общо 73 минути.

Гришо се изправи срещу действащ световен номер 1 за 11-и път в кариерата си - шест мача срещу Новак Джокович и четири срещу Рафаел Надал. Единственият му успех остава над Ноле на “Мастърс”-а в Мадрид през 2013 година.