6:0, 6:0, 6:3: Джокович унижи шампиона от Sofia Open

1/4-финал №58 за сърбина в Мелбърн

Новак Джокович достигна по сюрреалистичен начин до четвъртфиналите на Australian Open.

В осминафиналния мач Джокович се наложи над актуалния шампион от Sofia Open Адриан Манарин с 6:0, 6:0, 6:3.

Новак ще играе на четвъртфиналите с Тейлър Фриц, който отстрани Стефанос Циципас.

Тенисист номер 1 в света спечели след час и 45 минути и за 14-и път в кариерата си достигна четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия, където спечели 10-ата си титла.

Той проби седем пъти подаването на Манарино, който не направи нито един пробив и записа пета победа в петия мач помежду им.

Това беше 32-а поредна победа за Джокера в Мелбърн.

Той достигна четвъртфиналите на турнир от Големия шлем за 58-и път, изравнявайки рекорда на швейцареца Роджър Федерер.

Новак спечели първите два сета само за 67 минути.

"Исках да загубя гейм в третия сет, защото напрежението се увеличаваше“, каза с усмивка след мача Джокович. Не е лесно да играеш срещу Адриан. Той е много нетрадиционен тенисист. Използва добре бекхендите.

Трябваше да вляза в дълги разигравания. Мисля, че сервирах много добре и пласирах първи сервис, когато трябваше. Като цяло добро представяне. Щастлив съм там, където съм в момента."

В предишния кръг Манарино бе отстранил Бен Шелтън, но след три последователни петсетови двубоя изглежда нямаше сили за повече.

В хода на мача световният №1 реализира 7 от 11 възможности за пробив и отрази трите възможности на световния №19. Две от тези три възможности бяха в откриващия гейм на мача, с който позитивните моменти за Манарино приключиха до втория гейм в третия сет, когато за първи път се записа в резултата.