Българин е на четвъртфинал на юношеския "Уимбълдън"

Трета поредна победа за Илиян Радулов

Илиян Радулов се класира за четвъртфиналите на юношеския "Уимбълдън", след като записа трета поредна победа.

Българският тенисист - поставен под №6, се разправи с 28-ия в света Николай Будков Кяер (Норвегия) с 2:0 сета (6:3, 6:2) за час игра.

Радулов се наложи в 5 последователни гейма, за да затвори първата част с 6:3 и да поведе с 2:0 във втората. В крайна сметка направи още един пробив и сложи точка на спора с гейм на 0.

В следващия кръг съперник на родния талант ще е четвъртият поставен Купър Уилямс (САЩ).

Междувременно Росица Денчева отпадна в третия кръг при девойките. Тя отстъпи с 0:2 сета (3:6, 1:6) на Клерви Нгунуе (САЩ) за 55 минути на корта.

А материала на Илия Илиев за бъдещето на българския тенис можете да си припомните във видеото.