Демона спря Григор за четвърти финал поред

Българският тенисист заработи 200 точки и близо 115 000 евро

Григор Димитров не успя да стигне до четвърти пореден ATP финал. На турнира в Ротердам българинът отстъпи в два сета пред австралиеца Алекс де Минор. №11 в света, известен с прякора си Демона, доминираше на корта и благодарение на общо три пробива всяка част се наложи с 4:6, 3:6.

Гришо завърши с 16 непредизвикани грешки и 19 печеливши удара, като направи и 4 аса. А съперникът му изигра един от най-добрите си мачове през годината.

Мачът продължи 84 минути. Димитров заработи 200 точки за световната ранглиста и 114 490 евро от наградния фонд. Той остава на прага на завръщане в топ 10, като до целта го делят по-малко от 100 точки.

За Григор това беше четвърти полуфинал в Ротердам. Той игра финал през 2018 година, където загуби от легендата Роджър Федерер с 2:6, 2:6.