Димитров на 1/8-финал във Вашингтон след нов успех срещу Манарино

4 от 4 за Григор срещу френския ветеран

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, се класира за осминафиналите на турнира от сериите АТР 500 във Вашингтон (САЩ). Първата ни ракета победи с 2:1 сета (6:1, 3:6, 7:5) Адриан Манарино (Франция) за 2 часа и 1 минута на корта.

Димитров спечели с лекота първия сет. Григор започна с гейм на нула, последван от пробив, който затвърди за 3:0. Българинът продължи да владее инициативата и стигна до аванс от 5:0, преди Манарино все пак да избегне "геврек". Бившият №3 в световната ранглиста обаче затвори частта, възползвайки се още от първата си възможност.

Вторият сет бе труден за Димитров. Французинът печелеше без особени проблеми своите сервис-геймове, докато при Григор беше точно обратното. Решаващ се оказа осмият гейм, в който Манарино проби и в крайна сметка изравни сетовете.

Третият сет бе оспорван. Григор се пропука в третия гейм, но върна пробива в осмия. Хасковлията все пак спечели подаването на Манарино на 0 в 12-ия гейм, за да сложи точка на спора.

Така, след четвъртата си победа от четирите сблъсъка с французина на ниво АТР, Димитров продължава към осминафиналите, където ще се изправи срещу представителя на домакините Себастиан Корда, отстранил Себастиан Баес (Аржентина) с 2:0 сета (6:1, 6:4).

Димитров едва два пъти е постигал повече от един успех във Вашингтон, като най-силното му представяне там остава четвъртфиналът през 2013 г.