Димитров пречупи Хуркач отново и е на полуфинал в Монте Карло

Най-добрият ни тенисист се наложи с 2:1 сета

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, се класира за полуфиналите на "Мастърс" турнира в Монте Карло! Първата ни ракета продължава напред след драматична победа с 2:1 сета (6:4, 3:6, 7:6 /2/) срещу Хуберт Хуркач (Полша) за близо 2 часа и 30 минути на корта.

Успехът е втори за Димитров в двата му двубоя с Хуркач. Той спечели с 2:1 сета (3:6, 6:4, 7:6/2/) срещу поляка и в четвъртфиналите в Индиън Уелс (САЩ) през октомври миналата година.

Григор е на полуфинал в Монте Карло за втори път в кариерата си. При предишния - през 2018 г., отстъпи с 0:2 сета (1:6, 1:6) на Рафаел Надал. Димитров има и два четвъртфинала в турнира - през 2013 и 2015 г. Класирането сред най-добрите четири в "Мастърс 1000" е осмо за българина, като той е преодолявал тази фаза само веднъж - в Синсинати (САЩ) през 2017-а.

Първият сет днес беше отличен за Димитров, който стигна до пробив в третия гейм и запази предимството си, за да поведе след 6:4.

Вторият сет също беше решен от един пробив, но той отиде на сметката на Хуркач. Полякът спечели подаването на Григор в шестия гейм и затвори частта при 6:3.

Решителният трети сет беше равностоен. Димитров допусна пробив, обаче не позволи на съперника да затвърди. Световният №14 беше притиснат и трябваше да отразява два мачбола, за да се добере до тайбрек. В него Григор не остави съмнение в превъзходството си и даде само две точки на Хуркач.

Крачка преди спора за трофея Димитров ще се изправи срещу 22-годишния испанец Алехандро Давидович Фокина, намиращ се в серия от 4 победи срещу топ тенисисти. Тя включва сензационния успех срещу световния №2 Новак Джокович в осминафиналите в Монте Карло - 2:1 сета (6:3, 6:7 /5/, 6:1).