Джокович обърна Нори за нов финал на "Уимбълдън"

Сърбинът стигна до спора за трофея в четвърта поредна година

Новак Джокович се класира за финала на "Уимбълдън" в четвърта поредна година! Сърбинът стигна до спора за трофея след обрат за крайното 3:1 сета (2:6, 6:3, 6:2, 6:4) срещу представителя на домакините Камерън Нори.

Мачът на централния корт в "Ол Инглънд Клъб" продължи 2 часа и 37 минути.

Джокович преследва седма титла от турнира, а негов съперник в неделя ще бъде Ник Кирьос (Австралия). Ноле се класира на финал от Големия шлем за 32-и път в своята кариера, с което изпревари големите си съперници Рафаел Надал и Роджър Федерер, които имат по 31.

Днес Джокович започна колебливо на сервис и допусна три пробива в първия сет, който загуби с 2:6. Постепенно сърбинът намери своя ритъм, върна увереността си и нямаше проблеми до края на мача. Новак направи ключов пробив в осмия гейм на втория сет, единствен в тази част, и спечели с 6:3.

В третия сет Джокович демонстрира страхотен тенис и поведе след 6:2. В четвъртия Джокера поведе след пробив в първия гейм, спечели своите подавания до края и приключи двубоя с първия си мачбол за 6:4.