Елиминиралият Гришо загуби финала в Маями (ВИДЕО)

Пета „Мастърс“ титла за Даниил Медведев

Даниил Медведев е новият шампион на "Мастърс" турнира в Маями! Във финала той победи с 2:0 сета (7:5, 6:3) Яник Синер за час и 34 минути игра.

Титлата е пета за руския тенисист на това ниво и първа от Торонто 2021 насам. Така Медведев вече има 4 трофея от началото на сезона, като триумфира още в Ротердам, Доха и Дубай. Световният №4 е спечелил 24 от последните си 25 мача, а единственото му поражение е срещу лидера в ранглистата Карлос Алкарас (Испания) на финала в Индиън Уелс.

Синер остави отлични впечатления с представянето си на американска земя. Отстранилият Григор Димитров в третия кръг италианец, поднесе голяма изненада, елиминирайки и Алкарас в полуфиналите, но допусна твърде много непредизвикани грешки срещу Медведев - 36.

В първите десет гейма на мача Медведев и Синер се движеха плътно един до друг в резултата. Двамата си размениха по един пробив в средата на първия гейм, но в нито един момент някой от тях не поведе с два гейма аванс. Пръв това стори руснакът, който проби за втори път за 7:5 и така взе първия сет на мача.

Това даде допълнителни сили на Медведев, а Синер започна да изпитва и физически проблеми и във втория сет развръзката бе много по-бърза. Бившият победител в US Open се налови в първите два гейма, в които сервираше Синер и така успя да спечели и втория сет с 6:3, а с това и мача.

За победата си Медведев, за когото това е 19-ата кариерна титла, ще прибере над 1,2 млн. долара от общия награден фонд от 8,8 млн. Той ще вземе и 1000 точки за световната ранглиста, с които ще се изкачи на четвърто място с 5150.

С достигането си до финала в Маями Яник Синер ще се придвижи до деветото място в света с 3345 точки, като италианецът ще вземе и награда от 662 хил. долара.