Григор Димитров мачка по време на финала в ШЛ (ВИДЕО)

Продължава към осминафиналите на "Ролан Гарос"

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, се класира за осминафиналите на "Ролан Гарос". Първата ни ракета продължава напред в турнира, след като победи с 3:1 (6:3, 7:6 /3/, 4:6, 6:4) Зизу Бергс.

Двубоят с белгийския квалификант продължи два дни заради дъжда.

33-годишният хасковлия загуби подаването си още в първия гейм, но изравни при 3:3 и направи обрат при 5:3, след което сервира успешно и поведе в резултата.

Във втория сет Димитров повеждаше с пробив и 1:0 и 4:3, но се стигна до тайбрек, в който опитът на българския тенисист се оказа решителен. Крайното 7:4 дойде след прецизен удар от форхенд по обратния диагонал.

В третата част българинът загуби подаването си за 2:3, след което Бергс не допусна повече грешки при начален удар и се върна в двубоя при 6:4.

Последният сет в мача също вървеше равностойно, но Григор Димитров направи решителния пробив за крайното 6:4 от втората си възможност, а двубоят продължи 3 часа и 37 минути.

Гришо е на осминафинал на "Ролан Гарос" за трети път в кариерата си, след 2020 и 2023 г. В следващия кръг той ще мери сили със своя добър приятел Хуберт Хуркач (Полша), който елиминира с 3:1 (6:3, 7:6 /0/, 4:6, 6:1) Денис Шаповалов (Канада).