Григор Димитров отново преклони глава пред Синер (ВИДЕО и СНИМКИ)

Четвърта поредна загуба от италианеца и отпадане в 1/4-финалите на „Ролан Гарос“

Походът на Григор Димитров приключи в четвъртфиналите на "Ролан Гарос"! Най-добрият български тенисист отново не намери отговор на световния №2 Яник Синер и загуби с 0:3 (2:6, 4:6, /6:7/) в Париж.

Поражението е четвърто поредно за Гришо от Синер след тези в Маями (0:2, 1/16-финал, 2023), Пекин (1:2, 1/4-финал, 2023) и отново в Маями (0:2, финал, 2024).

Единственият успех за Григор срещу италианеца е с 2:1 в осминафиналите в Рим през 2020 г.

В полуфиналите на "Ролан Гарос" сега Синер, който скоро официално ще оглави световната ранглиста, излиза срещу победителя от сблъсъка между Карлос Алкарас (Испания) и Стефанос Циципас (Гърция).

В откриващия сет днес 33-годишният хасковлия загуби на два пъти подаването си срещу Синер, който поведе в мача след 6:2.

Във втория сет първата ракета на България допусна ранен пробив за 0:1, след което не успя да възстанови равенството и загуби с 4:6.

Третата част започна равностойно, като се стигна до 4:4. Тогава Димитров допусна пробив, но веднага след това успя да изравни при 5:5, печелейки началния удар на Синер. Двамата си размениха още по един гейм, за да решат спора с тайбрек.

В него шампионът от Australian Open поведе с 5:2 и 6:3, приключвайки двубоя от първата си възможност за два часа и 32 минути на корт "Филип Шатрие".