Григор Димитров победи в Абу Даби, отборът му също (ВИДЕО)

Втори пореден триумф в турнира

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, записа първа победа в демонстративния турнир Световна лига, провеждащ се в Абу Даби (ОАЕ). Той спечели с 6:3 срещу Тейлър Фриц (САЩ).

Отборът на Гришо - "Хвърчила", пък направи обрат в последния мач и триумфира в надпреварата с "Орли" във второ поредно издание.

Димитров бе безупречен в мача си срещу десетия в света Фриц, който продължи 28 минути. Българинът записа единствения пробив в четвъртия гейм с първи брейкбол и удържа преднината си до края.

Григор завърши мача с пет аса и една двойна грешка, като освен това записа два гейма на нула за начало и край на двубоя.

Тази победа бе най-изразителна за деня между "Хвърчила" и "Орли", като отборът на Димитров бе с поражения на Паула Бадоса и Арина Сабаленка на двойки-жени, загуба на българина и Лойд Харис на двойки-мъже и още една на Бадоса и Харис на смесени двойки.

В Световната тенис лига обаче определящи са не крайните резултати от мачовете, а спечелените геймове. След шестте точки от Димитров, "Хвърчила" стигнаха до една пасив при 23:24, което направи успеха на Сабаленка срещу Елена Рибакина задължителен.

Представителката на Беларус се справи със задачата си и взе двубоя със 7:6/2/, въпреки че допусна два пробива в първите си два сервис-гейма. Тя също направи два брейка и в тайбрека спечели последните пет разигравания.

Резултатът стана равен 30:30 и се стигна до шампионски тайбрек, в който Сабаленка получи четири мачбола и се възползва още от втория за 10:6.

Така "Хвърчила" постигна победа с 33:30 срещу "Орли", добавяйки три точки от бонус за спечеления "супер шуутаут тайбрек".