Григор довърши започнатото срещу Бергс

След два дни опити да играе, българинът се класира за трети кръг в Шанхай

Григор Димитров се класира за трети кръг на турнира в Шанхай, след като успя да победи белгиеца Зизу Бергс в дългоочакваното доиграване на мача им.

Двамата започнаха срещата в събота (5 октомври), но тя бе прекратена заради дъжд при резултат 6:3, 2:4 за Григор. В неделя атмосферните условия не бяха благоприятни, затова се наложи доиграването да бъде преместено на централния корт днес (7 октомври).

Снимка: БГНЕС

Димитров остави съперника си да вземе втория сет, но след това - отпочинал и с нови сили, без проблем реализира пробив за 2:0 гейма. Това му беше достатъчно, за да продължи напред в надпреварата след 6:3, 3:6, 6:2.

Това е втора победа за българина над този този съперник. Той има и един успех на "Ролан Гарос" по-рано тази година.

Димитров ще играе в третия кръг срещу №24 в световната ранглиста Алексей Попирин (Австралия). Двамата имат три мача помежду си, като австралиецът води с 2-1.