Григор мина през Сонего на старта в Ротердам (ВИДЕО)

Българинът се изправя срещу познат унгарец във втория кръг

Григор Димитров постигна победа със 7:6(4), 6:3 срещу италианеца Лоренцо Сонего в първия кръг на турнира в Ротердам.

Българският тенисист не срещна особени проблеми срещу непознатия съперник и си осигури участие във втория кръг за девети път. Надпреварата в нидерландския град е една от любимите на Димитров, като той два пъти е достигал полуфинал (2013, 2003 г.), а през 2018 г. загуби битката за трофея срещу Роджър Федерер.

Това беше първи сблъсък между българина и 28-годишния Сонего.

Срещата започна с пробив за Димитров. В четвъртия гейм обаче противникът му върна "услугата" и успя да изравни. Така се стигна до тайбрек, в който Сонего спечели само 4 точки.

Вторият сет отиде категорично на сметката на българина. Пробивът за Димитров дойде при 4:3, а до края той не остави шансове на опонента си.

Следващият съперник на българина ще бъде унгарецът Мартон Фучович. Двамата са се срещали 4 пъти до момента, като имат по 2 успеха. През 2024 г. Григор победи този съперник в първия кръг на Откритото първенство на Австралия.