Григор на 1/4-финал във Вашингтон

Българският тенисист сломи финландец в два сета

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира във Вашингтон с награден фонд 2,014 млн. долара. Българският тенисист се справи с финландеца Емил Руусувори с 6:4, 6:3 за час и 47 минути и ще играе с победителя от срещата Юго Юмбер (Франция) - Йосуке Ватануки (Япония). На старта на турнира той елиминира пак в два сета Макензи Макдоналд със 7:6 (8:6), 6:2.

До момента Димитров, поставен като номер 5 в американската столица, и Русувуори имаха два мача по между си, в които си бяха разменили по една победа. 24-годишният скандинавец заема 55-о място в световната ранглиста.

В първия сет Димитров записа 2-1 пробива и го затвори с 6:4. Във втората част Гришо нанесе своите удари за 3:1 и 5:2, преди да сломи окончателно съпротивата на съперника.