Григор надви Рубльов, но титлата му се изплъзна

Тимът на българина отстъпи титлата на демонстративния турнир в Абу Даби

Григор Димитров записа победа на сингъл и загуба на двойки в последния ден на демонстративния отборен турнир Световна тенис лига в Абу Даби. Неговият тим Кайтс отстъпи на финала и трофеят отиде за отбора на Ийгълс.

В последния мач на сингъл българинът надигра Андрей Рубльов с 6:3 и се стигна до продължение, в което Димитров трябваше да спечели три поредни гейма, докато руснакът се нуждаеше от един. В крайна сметка двамата си размениха по един гейм за крайното 7:4 и това даде титлата на Ийгълс.

Преди това Григор загуби на двойки в тандем с Лойд Харис от Даниил Медведев и Рубльов с 3:6. Руснаците направиха един пробив в осмия гейм и това бе ключовият момент в спора.

Веднага след това София Кенин победи Арина Сабаленка с 6:4 и Ийгълс поведоха с 25:19 в общия резултат на турнира, в който мачовете се играят по един сет.

В последния двубой Димитров свърши своята работа срещу Рубльов, но не успя да обърне общия резултат от финала и титлата от второто издание на шоу турнира отиде за Ийгълс.