Григор си осигури нов мач с Циципас след победа над квалификант

Димитров ще се изправи срещу гръцкия тенисист за трети път в последните седмици

Григор Димитров ще има възможност да вземе реванш за загубите си от Стефанос Циципас в Барселона и Мадрид. Най-добрият ни тенисист се класира за втория кръг на Мастърса в Рим след успех с 6:3, 6:4 над американския квалификант Брандън Накашима.

Така в трети пореден турнир Димитров ще се изправи срещу Циципас. Българинът, който е 20-и в света, загуби от гърка на два пъти в предходните три седмици - с 1:6, 4:6 в осминафиналите в Барселона и с 3:6, 4:6 в същата фаза в Мадрид.

Димитров започна добре мача срещу Накашима и го проби в третия гейм. Веднага след това съперникът му върна пробива, спечели следващия си сервис гейм на нула, за да поведе с 3:2.

Последва много оспорван гейм, в който Димитров поведе с 40:0, но допусна обрат и Накашима стигна до възможност за нов пробив, а българинът положи доста усилия, за да излезе от ситуацията. След серия от четири поредни гейма Димитров поведе с 6:3.

Втората част започна по-оспорвано и при 2:2 Григор трябваше отново да отразява три възможности за пробив. Той се стабилизира и с финален щурм стигна до нов брейк и победа след 6:4.

Това е осмата победа на Димитров в 11 мача на червени кортове през този сезон, което е най-доброто му постижение от доста време.