Гришо и австралиец се провалиха срещу американци в Мадрид

Българинът и Алекс де Минор отстъпиха на двойки

Григор Димитров и Алекс де Минор приключиха на бърза ръка своето участие на Мастърс турнира в Мадрид при двойките. Българинът и австралиецът отстъпиха пред американците Натейниъл Лемънс и Джаскън Уитроу с 6:7(6), 6:7(5) в мач от първия кръг, който продължи 105 минути.

Двамата тенисисти от САЩ са специалисти на двойки, като имат по две титли при дуетите в Тура на ATP.

Първият сет премина без пробиви, а българинът и австралиецът поведоха с 6:4 точки в тайбрека, но пропиляха два поредни сетбола и допуснаха обрат, с което се провалиха да вземат водачество в общия резултат.

Димитров загуби подаването си още в началото на втората част, но той и неговият партньор отразиха мачбол  при изоставане с 4:5, а хасковлията беше в основата на връщането на пробива. Последва нов тайбрек, който вървеше изключително оспорвано, но при 5:6 точки Де Минор направи двойна грешка и американският тандем затвори мача с 2:0 сета.

За Димитров участието в испанската столица продължава само на сингъл. Хасковлията ще спори с французина Грегоар Барер в мач от втория кръг. Срещата е утре (петък) и ще стартира от 12:00 часа българско време. До този момент двамата имат по една победа.