Гришо приключи с Индиън Уелс, Медведев му отмъсти

Руснакът вече има 7 победи от 10 мача помежду им

Григор Димитров приключи участието си в "Мастърс" турнира в Индиън Уелс (САЩ). Най-добрият ни тенисист отпадна в осминафиналите, след като загуби с 0:2 сета (4:6, 4:6) от Даниил Медведев (Русия) за час и 17 минути на корта.

Така Медведев постигна седми успех в десетте сблъсъка помежду им на ниво АТР и си отмъсти на Гришо, който го елиминира в Индиън Уелс през 2021 г.

В четвъртфиналите, за които руснакът се класира във второ поредно издание на надпреварата, той ще се изправи срещу Холгер Руне (Дания) или представителя на домакините Тейлър Фриц. Медведев е сред най-добрите 8 в "Мастърс" турнир за 18-и път в кариерата си.

Двубоят между Димитров и Медведев започна равностойно, но българинът допусна пробив в петия гейм и изостана с 2:3, а след това и с 2:4. Григор спечели следващото си подаване и скъси дистанцията, но руснакът не допусна колебания. Първата ракета на България отрази три точки за пробив в деветия гейм, но малко по-късно, при четвъртия си сетбол, Медведев спечели частта с 6:4.

Руският тенисист осъществи ранен пробив във втория сет и поведе с 2:1. Григор Димитров бързо го върна и изравни, а след това поведе с 3:2. Последваха обаче три поредни гейма за Медведев, който реализира втория си пробив в тази част и обърна до 5:3, а после нямаше проблеми да затвори мача.

В крайна сметка Димитров направи повече печеливши удари - 13-7, но ключов за поражението беше по-големият брой непредизвикани грешки - 14-5.