Гришо отпадна във Виена след нова загуба от Медведев (ВИДЕО)

Силен първи сет не стигна на най-добрия ни тенисист

Григор Димитров отпадна в осминафиналите на турнира от сериите АТР 500 във Виена. Най-добрият български тенисист допусна трета поредна загуба от Даниил Медведев, този път с 1:2 сета (6:3, 2:6, 4:6).

В четвъртфиналите защитаващият титлата си руснак ще играе срещу своя сънародник - Карен Хачанов, който елиминира Иржи Лехечка (Чехия) с 2:0 сета (6:3, 6:1).

Днес Димитров се справи почти безупречно в първия сет. Българинът се възползва от серията грешки на Медведев и успя да реализира 3 пробива. Той спечели 12 от 13 разиграни точки при свой първи сервис и се наложи с 6:3.

Още в първия гейм на втория сет обаче Медведев проби. Той изоставаше с 15-40, но реализира четири поредни точки и стигна до втория си пробив в мача.

Впоследствие Медведев заигра много по-спокойно и уверено. Непредизвиканите грешки изчезнаха от играта му - Медведев не направи нито една в целия втори сет, а за сметка на това записа 11 печеливши удара. Световният №3 записа и втори пробив във втория сет, след който поведе с 4:1 гейма и това реши изхода на втората част.

Най-равностойна се оказа решителната трета част на мача. В нея Димитров първи стигна до брейкбол във втория гейм, но ударът му от бекхенд се спря в мрежата. В следващия гейм дойде ред на Димитров да отрази брейкбол, а българинът отрази още две възможности за пробив при 3:3 гейма.

Той обаче нямаше какво да направи в деветия гейм, когато Медведев достигна до 3 поредни брейкбола и реализира още първия от тях. В последния гейм на мача руснакът отново разчиташе на основното си оръжие - сервиса, и с 2 отлични начални удара при резултат 30-30 сложи точка на спора за 2 часа и 8 минути.