Гришо се разправи с италианец на старта във Виена (ВИДЕО)

Задава се сблъсък със световния №3

Ударно начало за Григор Димитров във Виена. Най-добрият български тенисист победи с 2:0 сета (6:3, 6:4) Лоренцо Музети (Италия) за час и 35 минути игра.

Българинът взе подаването на съперника си четвъртия гейм по пътя си към успеха в първата част. Във втория сет той имаше възможност за пробив в третия и в петия гейм, но успя да се възползва едва в деветия, след което при свой сервиз приключи двубоя с първия си мачбол.

Хасковлията завърши двубоя с 8 аса и 20 печеливши удара.

Така Гришо си отмъсти на този съперник за загубата с 0:2 (4:6, 6:7/3/) в четвъртфиналите на турнира в Акапулко (Мексико) през 2021 г.

В следващия кръг на австрийска земя първата ни ракета вероятно ще има тежка задача. Той ще играе срещу световния №3 Даниил Медведев, ако руснакът отстрани Артур Фис (Франция).