Гришо срещу американска сензация на старта в Монте Карло

Българинът има да защитава 360 точки от миналата година в турнира

Григор Димитров разбра своя съперник на старта на Мастърс турнира в Монте Карло. Най-добрият български тенисист ще срещне Бен Шелтън от САЩ. Това определи изтегленият днес жребии.

Турнирът на червени кортове ще се проведе от 8 до 16 април. До този момент българинът и американецът никога не са се срещали. Шелтън направи фурор по време на Откритото първенство в Австралия през януари, когато се класира за четвъртфиналите. За 20-годишния талант това бе първо излизане от родината и участие в чужбина.

По-рано тази седмица Шелтън взе участие в надпреварата, която се проведе в Ещрорил, Португалия, но отпадна на четвъртфиналите след поражение от Доминик Тийм с 6:2, 6:2.

Гришо има да защитава 360 точки от Монте Карло, след като през миналата година стигна до полуфиналите в надпреварата. Ако се класира за втория кръг, хасковлията ще има за съперник победителя от мача между американеца Франсис Тиафо и чеха Иржи Лехечка. В потока на Димитров е и гъркът Стефанос Циципас, докато в другия се намриа Новак Джокович.