Иван, който засенчи Григор

Българин спечели титлата от "Ориндж Боул" за първи път в 61-годишната история на турнира

Едно българче не просто тръгна по стъпките на Григор Димитров, но и успя да го засенчи. Поне в своята възрастова категория. 14-годишният Иван Иванов стана първият представител на страната ни, спечелил титлата при юношите до 14 г. на турнира "Ориндж Боул" във Флорида. Надпреварата, която се провежда от 61 години, се води неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 години.

Във финалната Иванов не остави никакви съмнения в превъзходството си и победи с 6:1, 6:3 представителя на домакините Джак Кенеди. Така той триумфира със седем победи и само един загубен сет. В шест от мачовете си той загуби общо само 15 гейма!

В момента Иванов е №2 в ранглистата при юношите до 14 г. в Европа, но се очаква съвсем скоро да окупира върха. От своя страна Григор достигна до финала на същия турнир през 2005 г., но не успя да го спечели. Две години по-късно все пак триумфира при 16-годишните.

"Разбира се, че съм горд. Но не е невероятно постижение - все пак е само до 14 години", скромно коментира 177-сантиметровият Иван, който впечатлява с мускулестата си физика. От август той е част от академията на Рафаел Надал в Испания.

"Джак Кенеди е наистина чудесен тенисист, но моят стил е атаката. Опитах да се движа по най-добрия начин, да бъда бърз и силен и мисля, че се получи".