Колеблив Григор не успя да се опълчи достатъчно на Шварцман

Българският тенисист отпадна в третия кръг на "Ролан Гарос"

Григор Димитров приключи участието си във втория за годината турнира от "Големия шлем" - "Ролан Гарос". Той отпадна в третия кръг на надпреварата след загуба с 3:6, 1:6, 2:6 от 15-ия поставен в схемата Диего Шварцман.

След категорични две победи в предишните мачове, този път българинът беше колеблив при представянето си на корта. Димитров не успя да даде нужния отпор на опонента си и напусна разочарован след 2 часа и 15 минути игра.

Шварцман осъществи два бързи пробива в началото. Роденият в Хасково тенисист успя да върне единия, но това не беше достатъчно. Във втората част аржентинецът беше още по-категоричен и даде само един гейм на съперника си.

Въпреки добро начало в третата част за българина, Шварцман показа доста стабилна игра и бързо си осигури участие в четвъртия кръг на "Ролан Гарос".

Димитров все пак ще добави точки към своя актив, тъй като преди година отпадна още след първия мач в турнира.

В следващия етап Шварцман ще се изправи срещу лидера в световната ранглиста Новак Джокович или словенеца Алиаз Бедене.

Димитров пък трябва да стартира подготовката си за сезона на трева и най-вероятно следващата му изява ще е на турнира в Куин Къп, който започва на 13 юни.