Кузманов даде аванс на България срещу Южна Африка

Отлично начало на купа "Дейвис"

Димитър Кузманов даде аванс на България в сблъсъка срещу Южна Африка от група 2 на купа "Дейвис". Втората ни ракета започна участието си в тенис турнира с победа с 2:0 сета (6:3, 6:1) срещу Лейтън Кроние за час и 9 минути на корта в Борисовата градина.

По-късно днес е вторият мач на "лъвовете", също на сингъл - Александър Лазаров срещу Филип Хенинг.

Кузманов даде само 3 точки на съперника си в първите 3 гейма, но пропиля две възможности за пробив и Кроние намали на 1:3. Южноафриканецът заигра по-агресивно, Кузманов обаче демонстрира стабилна защита, не му позволи да стигне до нито един брейкбол и затвори откриващия сет при 6:3.

Вторият стартира с размяна на пробиви, след което Кузманов взе превес заради по-добрата си физическа подготовка. Българинът затрудняваше много Кроние със сервис и разнообразна игра. Той сложи точка на спора след серия от 5 спечелени гейма.