Надал преодоля с лекота третия кръг на "Уимбълдън"

Матадора елиминира италианец в три сета

Рафаел Надал продължава с лекота към четвъртия кръг на "Уимбълдън"! Двукратният шампион в турнира победи с 3:0 сета (6:1, 6:2, 6:4) италианеца Лоренцо Сонего за близо два часа на корта.

Матадора, поставен под №4 в схемата, не среща трудности със Сонего. Надал загуби само 3 гейма в първите две части, а в заключителната се наложи благодарение на пробив за 5:4, който затвърди. Мачът бе прекъснат за четвърт час при 4:2 в третия сет, за да бъде затворен покривът на централния корт в "Ол Инглънд Клъб".

Надал, който спечели Australian Open и "Ролан Гарос" този сезон, преследва трети триумф в "Уимбълдън" след 2008 и 2010 г. Той има общо 22 титли от турнири от "Големия шлем".

В осминафиналите испанският тенисист ще се изправи срещу Ботик ван ден Зандсхулп (Нидерландия) - поставен под №21 в схемата.

За четвъртия кръг днес изненадващо се класира и Ник Кирьос (Австралия). Той изхвърли световния №4 Стефанос Циципас (Гърция) с 3:1 сета (6:7/2/, 6:4, 6:3, 7:6/7/) в маратонски мач, продължим 3 часа и 17 минути.

На Кирьос предстои сблъсък с Брендън Накашима (САЩ).