Сензационен провал за Надал, размина се с Гришо

Най-добрият ни тенисист срещу австралиец на полуфинал в Бризбейн

Сензационен провал за Рафаел Надал! Испанецът отстъпи с 1:2 (7:5, 6:7/6/, 3:6) на Джордан Томпсън (Австралия) след обрат в четвъртфиналите на турнира в Бризбейн.

Така Матадора се размина с Григор Димитров, който ще се изправи срещу Томпсън крачка преди спора за трофея.

Надал и Томпсън си размениха по един пробив след шестия гейм на откриващия сет, преди представителят на домакините да се пропука отново в 12-ия.

Втората част също беше равностойна. Завърналият се след близо година извън корта Надал пропиля 3 брейкбола в четвъртия гейм, после и мачбол при 5:4. Стигна се до тайбрек, в който и двамата не бяха на ниво при сервис.

Надал получи още две възможности да сложи точка на спора, но Томпсън - №55 в света, не се даде и изравни сетовете.

Пробив в четвъртия гейм на третата част беше решаващ в полза на Томпсън. При 4:1 за местния любимец Надал поиска медицинска помощ заради болки в крака, потвърждавайки, че е все още далеч от оптимална кондиция.

Димитров и Томпсън са се сблъсквали два пъти на ниво ATP, като имат по един успех. Австралиецът спечели през 2019 г. в Маями, а Гришо си отмъсти в Индиън Уелс 3 години по-късно.

Мачът помежду им е утре по обяд българско време. В другия полуфинал излизат водачът в схемата Холгер Руне (Дания) и Роман Сафиулин (Русия).