Швейцарец триумфира на "София Оупън"

С успеха Марк-Андреа Хюслер се нареди до Роджър Федерер

Швейцарецът Марк-Андреа Хюслер спечели тенис турнира от сериите АТР 250 "София Оупън"! Във финала той победи с 2:0 сета (6:4, 7:6/8/) поставения под №5 в схемата Холгер Руне. Двубоят в "Арена Армеец" продължи час и 41 минути.

Това бе първи АТР финал и първа титла в кариерата на Хюслер. По пътя към триумфа той се наложи последователно над Жофри Бланкано (Франция), Пабло Кареньо Буста (Испания), Камил Майхжак (Полша), Лоренцо Музети (Италия) и на финала Руне. На четвъртфиналите срещу Майхжак отрази 2 мачбола.

Така Хюслер стана първият швейцарец с титла от АТР турнир от 2019 г. насам, когато легендата Роджър Федерер спечели в Базел.

От понеделник левичарят ще бележи личен рекорд в ранглистата и ще се изкачи до №64 в света.

Финалът започна по мечтан начин за Хюслер, който проби опонента си още в първия гейм. До края на сета датчанинът стигна общо до две точки за връщане на пробива, но Хюслер се справи и след 35 минути игра поведе с 6:4.

Във втората част пробиви нямаше, макар възможности да не липсваха. В 12-ия гейм Руне пропусна два сетбола на сервис на Хюслер, а в последвалия тайбрек тийнейджърът имаше още 3 възможности да вземе сета, но не успя. Хюслер приключи двубоя, реализирайки втория си мачбол за крайното 10-8.