След епичен дуел: Алкарас покори "Ролан Гарос" за първи път (ВИДЕО)

Испанецът срази Александър Зверев в над 4-часова битка

Карлос Алкарас триумфира на "Ролан Гарос" за първи път в кариерата си! В спора за трофея испанецът срази с 3:2 (6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2) Александър Зверев (Германия) в битка, продължила над 4 часа.

Двубоят в Париж започна отлично за Алкарас, който проби Зверев. Той обаче не успя да затвърди. Смятаният за наследник на легендата Рафаел Надал тенисист все пак отново излезе напред при подаване на Зверев, пробивайки го на 0 в петия гейм. След това Алкарас пропусна нов шанс за пробив в седмия, но го направи в деветия гейм за 6:3.

Втората част стартира с няколко пропилени възможности за пробив за Алкарас в маратонски гейм. Зверев отговори, печелейки подаването на испанеца за 3:2. Алкарас се пропука и в седмия гейм, след което съперникът изравни резултата в сетовете.

Третият сет беше равностоен до 3:2 в полза на Алкарас. Тогава испанецът проби, след което на 3 пъти не позволи на Зверев да отвърне. Германецът обаче се мобилизира и спечели 5 гейма срещу само 1 за Алкарас, за да затвори частта със 7:5.

Четвъртата премина под диктовката на Алкарас, който даде един-единствен гейм на Зверев, пробивайки го във втория, четвъртия и шестия. Междувременно испанецът получи медицинска помощ заради контузия в бедрото.

Травмата не попречи на Алкарас в решителния пети сет. Той проби за 2:1, преди да отрази 4 брейкбола в четвъртия гейм, белязан от спорна ситуация след съмнение за топка в аут при негов сервис. Световният №3 пречупи Зверев и в седмия гейм, след което сложи точка на спора.

Успехът е пети за Алкарас в десетте му мача срещу Зверев на ниво АТР.