Томова стигна втория кръг на "Уимбълдън" за трети път

Елиминира световната №27 в над 2-часова битка

Най-добрата българска тенисистка - Виктория Томова, се класира за втория кръг на "Уимбълдън" за трети път в кариерата си. Тя победи с 2:1 сета (6:7/3/, 6:3, 6:3) световната №27 Бернарда Пера (САЩ) след 2 часа и 20 минути игра.

Мачът започна още вчера по обяд, но бе прекъснат в началото на втория сет заради дъжд. При подновяването днес Томова осъществи впечатляващ обрат.

Първата ни ракета загуби първия сет с тайбрек, въпреки че водеше с 6:5 гейма и пробив, но не се предаде. Тя поведе с 5:3 във втората част след втория си пробив в нея и успя да я затвори от първия път.

В третия сет Томова дръпна с 2:0 гейма, Пера изравни, обаче водещата ни тенисистка проби отново и съхрани преднината си до края.

Така Томова ще играе във втория кръг на турнира за трети път след 2018 и 2022 г. Следващата ѝ съперничка е участващата с "уайлдкард" представителка на домакините Кейти Боултър, която се справи в два сета с Дария Савил (Австралия) - 7:6 /4/, 6:2 за час и 55 минути.