Вдъхновен Григор се справи без проблеми със седмия в света

Българинът се класира за четвъртфиналите в Монте Карло

Григор Димитров ще играе на четвъртфиналите в Монте Карло, след като постигна бърза победа с 6:3, 7:5 над седмия в световната ранглиста Каспер Рууд.

Българинът игра вдъхновено срещу силния си съперник, като не даде нито сет на норвежеца.

Григор реализира пробив още за 2:1, като след това добави още един, за да затвърди предимството си. Рууд успя също да пробие, но се оказа недостатъчно за повече от 3 гейма на сметката му.

Във втория сет играта на Димитров остана на високо ниво, като това му позволи да затвори бързо мача, въпреки че нямаше пробиви в своя актив.

Така за трети път в кариерата си българинът ще играе на четвъртфинал в Монте Карло, където живее и тренира от години.

През миналия сезон Димитров достигна до осминафинал в турнира.

Следващият му съперник ще бъде победителят от мача между 14-ия в света Хуберт Хуркач и Алберт Рамос.