Велик обрат донесе историческа победа за Джокович (ВИДЕО)

Световният №1 е на четвъртфинал на "Ролан Гарос"

Новак Джокович е на четвъртфинал на "Ролан Гарос" след страхотен обрат! Световният №1 продължава напред с победа с 3:2 (6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3) срещу Франсиско Серундоло (Аржентина) за 4 часа и 37 минути битка на корта.

Успехът е под №40 за Ноле в пет сета, с което той изпревари Роджър Федерер. Джокович задмина Маестрото и по победи в Големия шлем, оглавявайки класацията с 370. Освен това стана и тенисистът с най-много класирания за четвъртфиналите в турнири от Големия шлем с 59, отново оставяйки зад себе си Федерер.

Тази вечер откриващият сет беше безпроблемен за Джокович, който го затвори с 5 поредни гейма след 1:1. Ноле обаче имаше проблеми с десния крака и поиска медицински таймаут, след който Серундоло го проби в 13-ия гейм и изравни резултата при сетовете.

Аржентинецът стигна до ранен аванс в третата част, който се оказа достатъчен, за да поведе с 2:1 сета.

Джокович се пропука и в началото на четвъртия сет, но върна пробива, преди да пречупи Серундоло при 6:5.

В петия сет двамата си размениха по един пробив, а ключов се оказа осмият гейм, в който сърбинът взе подаването на Серундоло.

На четвъртфиналите Джокович ще се изправи срещу Каспер Рууд (Норвегия), който отстрани Тейлър Фриц (САЩ) с 3:1 (7:6/6/, 3:6, 6:4, 6:2) за близо 3 часа и половина игра.

Двамата са се сблъсквали 6 пъти на ниво АТР, като Рууд има само един успех, но той дойде в последния им двубой - 2:1 (6:4, 1:6, 6:4) на полуфинал в Монте Карло в началото на април.