Алекс Николов над всички за "Лубе" срещу Казийски

Шампионите победиха "Тренто" с 3:2

Националът Александър Николов изигра страхотен мач за "Лубе" при победата с 3:2 (17:25, 20:25, 25:22, 32:30, 15:13) срещу "Тренто" на Матей Казийски в изтеглен двубой от петия кръг на италианското волейболно първенство.

Българският талант беше над всички за шампионите с 19 точки, 3 от които в решаващия тайбрек.

Казийски и компания пропиляха 4 мачбола в четвъртия гейм и допуснаха обрат от 13:10 в петия.

38-годишният Казийски завърши с 12 точки. Най-резултатен за "Тренто" с 32 стана Даниеле Лавия.

Така "Лубе" вече има 9 точки и се изравни с лидерите "Перуджа" и "Чистерна", докато "Тренто" е на четвъртата позиция с 5.

Съставите

"Тренто": Николо Антонио Депалма 3, Матей Казийски 12, Даниеле Лавиа 32, Алесандро Микиелето 22, Сречко Лисинац 7, Марко Подрасчанин 9 - Габриеле Лауренцано-либеро (Доновън Джаворонок 2, Оресте Кавуто, Габриеле Нели, Вуут Д'Хеер)

"Лубе": Лусиано Де Чеко 4, Иван Зайцев 5, Марлон Янт 5, Матиа Ботоло 10, Бартелеми Шинениезе 14, Симоне Анцани 5 - Фабио Балазо-либеро (Александър Николов 19, Габи Гарсия 16, Матиа Готардо, Енрико Диамантини 1, Франческо Д'Амико-либеро)