България не успя да изненада САЩ

"Лъвовете" с нова загуба в Лигата на нациите

България записа шеста загуба в Лигата на нациите. Пред родна публика играчите на Николай Желязков отстъпиха на САЩ с 1:3 (12:25, 25:20, 24:26, 23:25).

"Лъвовете" показаха по-добра игра спрямо мача с Австралия вчера, но американците не позволиха изненада.

Гостите поведоха с 6:3 след силното си начало, а след това увеличиха аванса си до 18:9, за да поведат в резултата след категорично 25:12.

Във втория гейм българският национален отбор изглеждаше изцяло променен. "Трикольорите" се представиха изключително силно и веднага натрупаха преднина от шест точки - 10:4. Добрите изяви на избраниците на Желязков продължиха - 23:14. Късният щурм на САЩ намали аванса ни, но при 25:20 българите изравниха за 1:1.

Третата част до голяма степен беше решителна за крайния изход на двубоя. Резултатът се движеше точка за точка, но американският отбор поведе с 20:18. Добра серия от начален удар на Александър Николов доведе до 21:21. Първият геймбол беше в полза на "лъвовете" при 24:23, но след това американците записаха три поредни точки, с което си върнаха аванса в двубоя.

В четвъртата част опитният тим на САЩ поведе с 9:6, премина през 15:12 и 22:18, за да приключи с победа след 25:23.

Най-резултатен за България беше Александър Николов със 17 точки, Радослав Парапунов добави още 15.

Енсинг Кайл реализира 20 точки в полза на САЩ.

Българите заемат 15-то място в класирането, като остават с една победа, докато американците са трети до момента.

В неделя България ще се изправи срещу Бразилия в последния си мач от домакинския турнир в София.