България потегли със загуба в Лигата на нациите

"Лъвовете" с поражение от Сърбия

БФВ

Мъжкият ни национален отбор по волейбол стартира със загуба в Лигата на нациите. Воденият от Николай Желязков тим отстъпи на Сърбия с 1:3 (25:19, 19:25, 22:25, 20:25 ) в първия си мач от група 2 в Отава (Канада).

Селекционерът заложи на доста млад състав, а началото за "лъвовете" бе повече от обещаващо с ударен аванс от 5:0 и 8:3. Блокадата заработи, сервисът бе на ниво и в средата на гейма бе натрупана солидна преднина от 15:9 и геймът бе спечелен убедително с 25:19.

Снимка: БФВ

Във втората част обаче ролите се размениха. "Плавите", сред които също личаха имената на доста млади момчета, се разиграха, докато в българския тим започна спад. След серия от пет поредни точки сърбите поведоха с 14:8, а впоследствие и с 16:9. Селекционерът Желязков направи промени, но те не дадоха желания резултат и съперникът изравни след 25:19.

Третият гейм бе ключов в мача, като се наблюдаваше борба за всяка точка. В средата "лъвовете" имаха предимство от две точки - 17:15, но не съумяха да го запазят. Противниковият сервис доведе до пробив, бе направен обрат и сърбите поведоха с 21:19. Българите се доближиха на точка - 21:22, но за повече нямаха сили. Сърбия взе гейма, като поведе с 2:1.

И в четвъртия гейм съперникът доминираше, като натрупа аванс от 19:13. Българските волейболисти направиха пет поредни точки и скъсиха дистанцията само до 20:22, но Сърбия все пак не допусна обрат и спечели гейма, като се поздрави с крайното 3:1.

Снимка: БФВ

Най-резултатен за България бе Радослав Парапунов с 14 точки. Александър Николов завърши с 13, а Светослав Гоцев добави 12.

За Сърбия с 19 точки се отличи Миран Куюнджич.

Във втория си мач от Лигата на нациите тимът ни се изправя срещу Германия на 10 юни.