България се класира за европейското за девойки до 17 г.

Шампионатът на Стария континент е през юли

БФВ

България се класира за европейското първенство по волейбол за девойки до 17 години. Тимът ни, воден от селекционера Диян Боюклиев, постигна трета победа в квалификацията в София, надигравайки с 3:0 (25:23, 25:15, 25:21) Словакия.

Младите "лъвици" направиха пет поредни точки при 20:23, за да поведат в двубоя, продължил 77 минути.

В последвалите две части словашкият тим допусна много грешки, които помогнаха на нашия отбор още по-лесно да стигне до крайния успех. Българките имаха и преимущество на блокада, и при началния удар.

Ива Дудова отбеляза 16 точки, докато Михаела Канова се отличи с 15 точки в полза на Словакия.

След победи срещу Испания и Норвегия със същия резултат, българските момичета се класираха за европейското първенство през юли в Чехия без загубен гейм.