България срещу Италия в полуфиналите на младежкото световно

Волейнационалите (U21) допуснаха първа загуба в турнира

Италия ще бъде съперник на България в полуфиналите на младежкото световно първенство по волейбол (U21), провеждащо се в Манама (Бахрейн).

Днес тимът ни отстъпи на Иран с 1:3 (17:25, 25:23, 22:25, 23:25) и завърши на второ място в група 5, докато азиатците я оглавиха. Това е първо поражение за нашите в турнира.

Снимка: bvf.bg

В другия поток Италия победи Белгия с 3:2 (23:25, 25:18, 25:19, 16:25, 15:9) и изпревари Бразилия за първата позиция.

Селекционерът Андреа Буратини даде почивка на Георги Татаров, а в стартовия състав започнаха Лазар Бучков, Венислав Антов, Владимир Гърков, Стоил Палев, Александър Николов, Виктор Бодуров и либеро Георги Митов.

От трибуните отново имаше сериозна родна подкрепа, а двубоят от ложите изгледа и президентът на родната федерация - Любомир Ганев.

Първата част продължи едва 19 минути, като в нея допуснахме 8 грешки, взехме само 1 точка на блокада и отбелязахме общо 17 точки.

Вторият бе далеч по-оспорван, като ни вървеше началния удар, докато съперникът имаше превес на блокада. Въпреки грешките, които продължихме да допускаме, успяхме да изравним.

Вдъхновени от взетия гейм, нашите поведоха с 6:2 в третата част, но силите бързо се изравниха и така остана до средата (14:14). Постепенно иранците трупаха точки и успяха да затворят частта с 2 преднина.

В следващия гейм имаше индикации, че може да изравним отново, като макар и с крехка разлика, водехме. Тя се запази до 21:20, но Иран постигна обрат и след тройна блокада при наша атака реализираха последната и победна точка в срещата.

Иран завърши с 14 точки на блок, докато ние ги изпреварихме при показателите само на сервис (11 срещу 10).

Капитанът Александър Николов реализира 23 точки - най-много от всички в срещата, от които 6 аса. Гърков добави 13, 11 записа Антов и 9 за Бодуров.

България приключва групата с 6 точки след 2 победи и 1 загуба.

Полуфиналът срещу Италия е в събота (15 юли).