България загуби от Белгия след зрелищна 5-геймова битка

"Лъвиците" бяха близо до обрат в Лигата на нациите

FIVB

Женският национален отбор по волейбол на България допусна шесто поражение в комерсиалния турнир Лига на нациите. "Лъвиците" бяха надвити от Белгия с 2:3 (22:25, 23:25, 25:20, 25:20, 15:17) гейма.

Срещата беше част от мини турнира във Филипините и се отличи с изключителен драматизъм.

Момичетата на селекционера Лоренцо Мичели започнаха колебливо и загубиха първите два гейма. Ситуацията обаче се обърна в следващите две части, когато българките категорично изравниха, давайки по 20 точки на своите съпернички.

Снимка: FIVB

Очаквано тайбрекът беше най-оспорван. В крайна сметка той завърши 17:15, но за съперничките ни.

Най-резултатна за България беше Мария Йорданова, която записа 19 точки. Нася Димитрова и Силвана Чаушева добавиха по 14.

България е на 14-о място в общото класиране, като има 2 победи и 6 загуби.

Следващите мачове на "лъвиците" от турнира са в София. Надпреварата у нас започва на 28 юни и ще продължи до 3 юли.